Liaudiška vakaronė „Kaimynėli, būk svečias!“

Vėl nenumaldomai artėja metų pabaiga ir Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija tradiciškai suorganizavo renginį, skirtą artėjančių švenčių laikotarpiui paminėti. Tik šį kartą jis buvo kitoks... Kadangi šie metai paskelbti Tautinio kostiumo metais, tai ir Asociacija nusprendė suorganizuoti liaudišką vakaronę, skirtą šiam tautiniam atributui paminėti.

Š. m. gruodžio 8 d. 18 val. Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija sukvietė visus asociacijos narius, jų šeimynykščius ir draugus į liaudišką vakaronę „Kaimynėli, būk svečias!“, kuri įvyko Jūrininkų centre.                              

Vakarą praleidome puikiai besilinksmindami, tikrai ne prasčiau, nei tai darydavo mūsų proseneliai, seneliai ir tėvai, kadangi vakaronės metu mus linksmino liaudiškos muzikos kapela „Joginta“ bei liaudiško šokio kolektyvas „Svajoklis“. Taip, kad dainavom, šokom, trypėm ir vaišinomės lietuviškais patiekalais. Vakaronę vainikavo jau tradiciniu tapęs kalėdinis aukcionas, kurio metu truputį atsipūtėme po visų linksmybių ir pasigalynėjome tarpusavyje pirkdami mūsų pačių atneštas gėrybes. Aukciono metu surinkome 183 eurus, kuriuos paaukosime labdarai.

Dėkoju visiems, kurie padėjo surengti šią gražią šventę (ypatingai dėkoju asociacijos valdybos narėms B. Uselienei ir E. Urbonei) ir tiems, kas atvyko į vakaronę ir papuošė ją ne tik savo gražiais kostiumais, o ir savo šypsenomis, bei gera nuotaika. Turiu viltį, kad mūsų asociacijos nariai dar ne vieną kartą susirinks taip pavakaroti.

Gražių visiems artėjančių švenčių!

                                                                                        VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė 

Kelionė į Vilnių

Lapkričio 18 d. ankstyvą rytą aktyviausieji Vakarų asociacijos nariai išvyko ekskursijon į Vilnių. Ir kaip visada oras mūsų vėl pasigailėjo... palikome pajūryje lietų ir potvynius, o Vilnius dangus mus pasitiko su besišypsančia saule.

Pirmiausiai, aplankėme Valdovų rūmus, kur pasiklausėme įdomaus gidės pasakojimo apie valdovų rūmų ansamblio pastatymą, apie juose gyvenusius Lietuvos valdovus, apie jų sunaikinimą, bei jų atstatymą šiais laikais.

Laisvą laiką iki operos leidome savarankiškai apžiūrinėdami Vilniaus senamiestį. Vakare rinkomės Nacionaliniame operos ir baleto teatre ir klausėmės operos „Traviata“.

Per dieną gavę pakankamai istorinio bei meno peno, patraukėme namo. Ten mus vėl pasitiko lietus, primindamas, kad gyvename krašte kur lietūs lyja.

Pasieniečių dviračių žygis "Sudie, VASARA"œ

2017-08-26

Š. m. rugpjūčio 26 d. Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos dvi narės: Neringa ir Monika, dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau - VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės surengtame dviračių žygyje "Sudie, VASARA"œ. Žygis buvo surengtas Klaipėdos ir Palangos savivaldybių teritorijoje. Trasos ilgis apie 37 km. Dviračių žygyje dalyvavo pasieniečių komandos iš visų VSAT užkardų, Latvijos pasieniečių komanda, Klaipėdos ir Palangos savivaldybių komandos, Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos ir Klaipėdos TM komandos, priešgaisrinės, policijos komandos ir t. t.... viso 200 dalyvių. 

Paskutinis vasaros šeštadienis palepino žygio dalyvius saulėtu ir šiltu oru. Pradžioje žygio dalyviams rikiuojantis ir ruošiantis važiuoti į starto pradžią, nulijo smarkus trumpas lietus, kuris pasirūpino, kad dviratininkams kelias nedulkėtų.

Po sveikinimo kalbų Lietuvininkų aikštėje žygio dalyviams šaunios šokėjos pravedė smagią mankštą. Taip, kad nuotaikingai pasimankštinę dviračių žygio dalyviai stojo į startą ir pajudėjo link Palangos.

Per visą žygį dviratininkus lydėjo ir eismą reguliavo kelių policijos pareigūnai ant motociklų. Kad kelionė būtų nenuobodi trasa buvo parinkta vingiuota, išvažiuojant iš pagrindinio dviračių tako ir važiuojant vingiuotais keliukais per mišką. Pakeliui buvo daromi sustojimai, kurių metu pasiklausėme Pajūrio regioninio parko direktoriaus pasakojimo apie Olandų kepurę, vėliau apie Plazės ežerą. Pirmasis ilgesnis sustojimas pavalgyti ir atsipūsti buvo prie Nemirsetos laivų gelbėjimo stoties. Pasistiprinę ir  pasidžiaugę jūra visi pajudėjo toliau.

Kitas sustojimas jau buvo Palangoje prie Jūratės ir Kastyčio skulptūros, kur mus pasitiko ir pasveikino Palangos savivaldybės atstovai, bei programą parodė Palangos miesto orkestras ir šokėjos.

Iš Palangos žygeiviai pajudėjo į galutinę žygio tašką - Karklę. Karklės atraminiame punkte (Šaipių km.) baigus žygį, kiekvieną jo dalyvį pasitiko organizatoriai ir įteikė po atminimo dovanėlę. Vėliau visi vaišinosi pačia skaniausia, kiek tik esu ragavusi, žirnių koše, gira, alumi, bei kitais šaltaisiais užkandžiais. Taip pat, komandoms buvo įteiktos atminimo dovanos.

Nuotraukos >>>

VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė

Žygis Virvytės upe

Saulėtą liepos šeštadienio rytą baidarių žygio entuziastai traukė į Telšių rajoną prie Biržuvėnų dvaro sodybos. Ten buvo susitikimo vieta. Kelias nežinomas ir gan klaidus, ypač, kai naudojiesi GPS paslaugomis J. Taip nutiko ir mūsų porai ekipažų, teko šiek tiek paklaidžioti po apylinkes, kol surado susitikimo vietą.

Kompanija mūsų buvo nemaža – 24 dalyviai (12 dviviečių baidarių). Išplaukėme iš Baltininkuose esančios Angelų malūno sodybos teritorijos. Maršrutas netolimas, tik 13,5 km. Viena po kitos baidarės buvo nuleistos į upę ir vairuojamos baidaristų, pasileido nešamos upės srovės tolyn. Upė Virvyčia (taip ją vadina vietos gyventojai) nors ir nedidelė, tačiau pakankamai srauni, akmenuota ir vingiuota, todėl reikėjo daugiau irklais vairuoti, nei irtis. Neskubant, porą kartų sustojus pasistiprinti, buvo įveiktas mūsų plaukiamas atstumas.

Praplaukus visi susirinkome į pikniką pasistiprinti ir pabendrauti. Laikas greit pralėkė ir visi pasikrovę gerų dienos emocijų išsiskirstėme, kas namo, kas po apylinkes dar pasidairyti.

Dėkoju visiems dalyvavusiems baidarių žygyje už gerą nuotaiką ir puikiai praleistą laiką.

Nuotraukos >>>

                                                                                       VLMA pirmininkė

DEVINTASIS BOULINGO TURNYRASVakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) šių metų sausio 21 d. suorganizavo jau devintąjį boulingo turnyrą, į kurį tradiciškai pakvietė ne tik muitinės, bet ir muitinei giminingų institucijų asociacijų atstovus.
Šeštadienį į uostamiesčio „Honolulu boulingo“ klubą susirinko tikrai nemažas būrys šio žaidimo aistruolių. Turnyre dalyvavo apie 50 dalyvių. Tarpusavyje varžytis buvo pasirengę 8 suaugusiųjų komandos. Taip pat buvo ir 1 vaikų komanda.
VLMA pirmininkė pasveikino visus susirinkusius į IX Boulingo turnyrą ir trumpai pristatė žaidimo taisykles. Turnyre dalyvavo daugkartiniai VLMA organizuotų boulingo turnyrų dalyviai Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus (TPA LS) Pakrančių apsaugos poskyrio nariai.
Prasidėjęs žaidimas kaitino žaidėjų aistras iki pat turnyro pabaigos. Fortūna šį kartą šypsojosi TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio komandai (1170 taškų) ir ji pelnė pirmąją vietą, antra vieta atiteko komandai „PANEMUNĖ“ (1151 taškai), o trečioji – TM MGP komandai (1074 taškai).
Sportinėmis aistromis ir ambicijomis nenusileido ir jauniausieji turnyro dalyviai. Geriausia mergaičių tarpe buvo Erika Okulevičiūtė (200 taškų), geriausiu berniukų tarpe tapo Ugnius Uselis (204 taškai). Taip pat neliko nepastebėta ir turnyro jauniausia dalyvė Gabija Burškytė (5 metukai), kuri buvo apdovanota atminimo medaliu, diplomu ir dovanėle.
Iš turnyre besivaržiusių moterų geriausiai pasirodė Inga Augustinienė, surinkusi 230 taškų ir pelniusi nugalėtojos titulą, nuo jos vos 2 taškais atsilikusi Monika Povilavičiūtė (228 taškai) užėmė antrąją vietą, o trečiąją vietą, surinkusi 215 taškų, užėmė Lineta Buvarskienė. Turnyre moterų tarpe absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė Birutė Grigaitienė viename ture surinkusi 139 taškus.
Vyrų nugalėtojų trejete, surinkęs 302 taškus, pirmąją vietą užėmė TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio komandos dalyvis Rolandas Smilingis, kuris vyrų tarpe pasiekė ir absoliučiai geriausią rezultatą (184 taškai). Antrąją vietą, surinkęs 276 taškus, iškovojo PANEMUNĖS komandos narys Gintaras Diržys, trečiąją – Arnoldas Ubys, surinkęs 268 taškus.
Boulingo turnyro laimėtojai pagerbti aplodismentais bei apdovanoti VLMA įsteigtais prizais: taurėmis, diplomais ir kitomis atminimo dovanėlėmis. 


Ačiū visiems dalyvavusiems, bei padėjusiems surengti turnyrą.

VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė

Nuotraukos >>>