METŲ PALYDĖTUVIŲ AKIMIRKOS

2016 12 10

Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija nusprendė 2016 m. gruodžio 10 d. vakarą praleisti drauge apsilankydami flamenko šokio spektaklyje „Fiesta: Valgyk, melskis ir mylėk“, bei po spektaklio pabendrauti su kolegomis susirinkus bare – restorane „Otardo“.
Kadangi Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos tradicija - prieš Šv. Kalėdas užsiimti labdaringa veikla, todėl valdybos narių iniciatyva nuspręsta vakaro metu organizuoti aukcioną, o surinktas lėšas skirti muitinės darbuotojų šeimoms, kurioms šiuo metu tos pagalbos reikia.
Spektaklyje pasigrožėjome šokio ir muzikos harmonija. Ir jam pasibaigus, dalindamiesi įspūdžiais tai, ką pamatėme scenoje, visi susirinkome bare – restorane „Otardo“, kad atsipūsti nuo begalinės paskutiniųjų 2016 metų dienų skubos, pabendrauti su kolegomis ir įsileisti į širdis Kalėdinę dvasią. Kalėdiniu laikotarpiu visi laukiame stebuklų, todėl ir patys darome stebuklus. Taip, kad vakaro dalyviai susirinko nešini svečio lauktuvėmis. Ir kokių tik čia grožybių ir skanėstų nebuvo: ir kalėdiniai atvirukai, servetėlės, žaisliukai, ir su meile iškepti gardėsiai, ir medžioklės trofėjai, ir medus, grybai su daržovėmis, šernienos dešra, bei troškinta stirniena, vyšnių, cukinijų uogienės, netrūko ir grožiui skirtų produktų. O kažkas atnešė ir ,,katę maiše“... Žodžiu, visa, ką VLMA nariai turėjo geriausio ir originaliausio, jie pateikė Kalėdiniam aukcionui.
Vakarą pradėjo VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė pasveikindama visus vakaro dalyvius su artėjančiomis šventėmės ir pakvietė sėstis prie vaišių stalo. Kol buvo laukiama patiekiant karštus patiekalus, pirmininkė asociacijos nariams dar kartą priminė, kad šiais metais VLMA švenčia 10-metį ir ta proga visiems padovanojo po egzempliorių specialiai VLMA veiklos 10-mečiui paminėti sukurto ir pagaminto žurnalo „Iliustruotoji istorija“. Žurnale iš arti parodytas pirmasis VLMA veiklos dešimtmetis.
Apžiūrinėjant ir aptarinėjant žurnalo turinį, sulaukėme ir karštų patiekalų. Pasistiprinę, pradėjome aukcioną.
Aukciono vedėjai buvo net trys: Žydrūnas Grigaitis, Vaidila Zigmantavičiūtė ir Albertas Zulonas. Tą vakarą jiems netrūko išradingumo šmaikščiai pristatyti gaminius. Ir jų laidomi juokai, linksmino aukciono dalyvius. Tarp aukciono dalyvių virė tikra kova, siekiant įsigyti norimą gaminį. Dalyviai kuo toliau, tuo drąsiau siūlė savo kainas. Pardavus paskutinį daiktą, komisija suskaičiavo pinigus. Buvo paskelbta, kad aukciono metu surinkti 255 eurai. Iš vakaro aukciono vedančiųjų nuskambėjo pasiūlymas suma padidinti iki 300 eurų. Tuo tikslu buvo pasiūlyta visiems vakaro vyrams ir ne tik... nusifotografuoti su VLMA pirmininke už fotosesiją sumokant po 5 eurus. Po fotosesijos su pirmininke, komisijai vėl suskaičiavus surinktas lėšas, buvo paskelbta, kad surinkta 300 eurų.
Vakaras praskriejo labai greitai ir linksmai, su šokiais ir dainomis. Gaila...bet nespėjome net pažaisti paruoštų žaidimų (juos paliksime kitam kartui). Laikrodžio rodyklės rodė, kad vakaras jau eina į pabaigą ir laikas ruoštis namo.
Labai dėkoju visiems dalyvavusiems vakare ir dar kartą noriu visiems palinkėti džiaugsmingų ir laimingų Šv. Kalėdų ir Naujų Metų!

Nuotraukos >>>

KELIONĖ Į ANYKŠČIUS2016-09-10

Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija savo veiklos 10-tį nutarė paminėti pažintiniu - pramoginiu renginiu – kelione į Anykščių miestą.
Kelionės metu aplankėme A. Baranausko klėtelę, A. Vienuolio namus, kapą, Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Užlipę į šios bažnyčios 79 m aukščio bokštą, galėjome apžvelgti jos apylinkes. Kopėme į kalną, norėdami pasiekti J. Biliūno „Laimės žiburį“. Pasivaikščiojome garsiuoju medžių lajos taku ir pasigrožėjome atsiveriančiais iš ten nuostabiais gamtos vaizdais. Pasivaikščiojome po Vorutos piliakalnio apylinkes. Ir kadangi mūsų grupę kelionėje lydėjo puikus gidas, mes daug įdomaus sužinojome apie nuostabaus Anykščių krašto istoriją, ten gyvenusius ir kūrusius žmones, bei to krašto vystymąsi. Grožėjomės Anykščiuose gyvenusio tautodailininko, buvusio karininko Stanislovo Petraškos sukurtais akmens tapybos darbais. Jis naudojo unikalią techniką – tapybą akmens dulkėmis. Jo darbuose įamžinta Anykščių krašto istorija, jos žymiausi žmonės ir vietos. Visi jo darbai spinduliuoja meile savo kraštui. 
Lankantis prie garsiojo Puntuko akmens, pasveikinome į VLMA įstojusį naująjį narį S. Okulevičių. Padovanojome asociacijos marškinėlius su mūsų asociacijos logotipu.  Taip pat dalyvavome edukacinėje programoje „Vyno keliu“, kurios metu šios programos vedantysis p. G. Kerbedis mums papasakojo apie Anykščių krašto vyndarystės istoriją, papasakojo apie šiuo metu „Anykščių vynas“ gaminamas vynu rūšis, jų skirtumus. Trijų rūšių vynus ir degustavome, skanaudami prie jų pateiktais sūrių ir vaisių užkandžiais.
Tiesa, dėl didelio tą savaitgalį buvusių lankytojų skaičiaus, nepavyko mums nusileisti su vasaros rogutėmis nuo Kalitos kalno ir apsilankyti garsiajame COSMOS Paukščių take, kad pasigrožėtume naktiniu dangumi, kuris būna tuo metų laiku, bei pajustume kosmoso erdvės jausmą. Tačiau mūsų programa buvo tokia plati, kad ir taip vos spėjome apsilankyti visose mus dominančiose vietose. Taip, kad neaplankyti objektai liks kitam kartui.
Mūsų kelionę vainikavo bendra vakarienė garsiuose NYKŠČIO namuose. Vakarienės metu VLMA 10-mečio proga pirmininkė N. Antanaitienė asociacijos steigėjams ir ilgalaikei VLMA valdybos narei, bei buvusiai asociacijos finansininkei B. Uselienei įteikė atminimo dovanėles, kurias pagamino Vokietijoje veikianti neįgaliųjų įmonė. Kadangi vienas iš mūsų tikslų yra labdaringa veikla, tai pirkdami jų pagamintą produkciją, mes prisidėjome prie jų paramos.
Vakarienę pabaigėme skanaudami 10-mečio proga mums NYKŠČIO namų restorano personalo iškeptą tortą.
Po vakarienės sėdome į autobusą ir bendraudami, bei juokaudami patraukėme link namų.   
Nuoširdžiai dėkoju visiems vykusiems į kelionę už nuoširdų bendravimą, o VLMA valdybos narėms Birutei ir Editai už pagalbą organizuojant renginį. Tariu visiems didelį AČIŪ.

Nuotraukos >>>

VLMA pirmininkė

VLMA ATASKAITINIS SUSIRINKIMAS

2016-04-14

Šių metų balandžio 14 d. įvykusiame visuotiniame ataskaitiniame rinkiminiame Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) narių susirinkime tradiciškai apžvelgti praėję asociacijos veiklos metai ir svarbiausi jų įvykiai, prisiminti nuveikti prasmingi darbai ir įvykę pramoginiai renginiai bei išrinktas naujas asociacijos pirmininkas ir nauja asociacijos valdyba. Asociacijos pirmininke antrai kadencijai išrinkta Neringa Antanaitienė. Nuoširdžiai sveikiname pirmininkę ir naująją valdybą ir linkime energijos kupino polėkio naujiems darbams, įdomių ir nestandartinių idėjų. Pristatydama asociacijos veiklos ataskaitą, VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė pasidžiaugė, kad praėję metai buvo kupini įvairių renginių, kuriuose aktyviai dalyvavo bei asociacijos propaguojamas idėjas palaikė tikrai nemažas VLMA ir ne VLMA narių būrys, VLMA narių artimieji ir draugai. Per antruosius VLMA valdybos veiklos metus VLMA narių gretos sumažėjo 12 narių, iš kurių 7 nariai išstojo savo noru, o 5 nariai buvo išbraukti iš narių sąrašo, vadovaujantis VLMA įstatų 18.2 punktu, tad šiuo metu asociacija vienija 53 buvusius ir esamus muitinės darbuotojus. Būtina paminėti, kad 2015 metais VLMA garbės nariu tapo Klaipėdos teritorinės muitinės viršininko pavaduotojas Antanas Šipavičius.
Apibendrinus VLMA valdybos veiklos rezultatus per 2014-2015 kadenciją, malonu pastebėti, kad valdybos darbą asociacijos nariai įvertino teigiamai. VLMA vadyba dėkinga už pasitikėjimą ir stengsis įgyvendinti asociacijos narių lūkesčius.
Asociacijos narius, negalėjusius dalyvauti susirinkime, maloniai kviečiame susipažinti su VLMA veiklos ataskaita, revizijos aktu, susirinkimo protokolu rubrikoje ,,Veikla“.

Nuotraukos >>>

VLMA valdyba

AŠTUNTASIS BOULINGO TURNYRAS

2016 01 30

Vakarų Lietuvos muitininkus vienijanti Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA), išlaikydama gražią tradiciją Tarptautinę muitinių dieną minėti sporto ir pramoginiais renginiais, šių metų sausio 30 d. suorganizavo jau aštuntąjį boulingo turnyrą, į kurį tradiciškai pakvietė ne tik muitinės, bet ir muitinei giminingų institucijų asociacijų atstovus.
Vėjuotą ir lietingą šeštadienį į uostamiesčio „Honolulu boulingo“ klubą susirinko tikrai nemažas būrys šio žaidimo aistruolių: ir dalyvių, ir sirgalių. Aštuntajame boulingo turnyre dalyvavo apie 50 dalyvių, kurie savo jėgas išbandyti galėjo dviejuose turuose. Iš viso buvo užsiregistravusios 8 suaugusiųjų ir 1 vaikų komandos.
VLMA pirmininkė pasveikino visus dalyvius, susirinkusius į Boulingo turnyrą, ir palinkėjo visiems taiklių smūgių į kėglius boulingo kamuoliu, geros nuotaikos, smagaus tarpusavio bendravimo ir sėkmės. Turnyre dalyvavo daugkartiniai VLMA organizuotų boulingo turnyrų dalyviai Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus (TPA LS) Pakrančių apsaugos poskyrio nariai. Poskyrio pirmininkas Saulius Bloškys pasveikino visus muitininkus su praėjusia Tarptautine muitinių diena ir VLMA pirmininkei Neringai Antanaitienei atminčiai įteikė gairelę su jų asociacijos simbolika bei knygą apie pasieniečius ir jų veiklą.
Pirmą kartą svečiuose turėjome dvi komandas iš TPA LS policijos poskyrio. Džiaugiamės jų gausa ir tikimės, kad kitais metais jie ir vėl varžysis mūsų turnyre.
Azartiška nuotaika prasidėjęs renginys žaidėjų ir sirgalių jausmus kaitino iki pat turnyro pabaigos. Ypač daug sportinio azarto ir emocijų išliejo „UNITED PAREIGŪNAI OF KLAIPĖDA“ ir „PANEMUNĖS“ komandos, siekusios turnyre, bet kokia kaina įrodyti savo pranašumą. Fortūna šį kartą šypsojosi „UNITED PAREIGŪNAI OF KLAIPĖDA“ komandai (1349 taškai) ir ji pelnė pirmą vietą, antra vieta atiteko komandai „PANEMUNĖ“ (1305 taškai), o trečia – TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio komandai (1095 taškai).
Sportinėmis aistromis ir ambicijomis nenusileido ir jauniausieji turnyro dalyviai. Geriausia mergaičių tarpe turnyro dalyve tapo Gabija Burškytė, geriausiu berniukų tarpe tapo daugkartinis VLMA organizuojamo Boulingo turnyro dalyvis Kęstutis Kersnauskas. Taip pat neliko nepastebėta ir turnyro jauniausia, vos tris su puse metukus turinti, Marija Kisieliūtė, kuri taip pat buvo apdovanota atminimo medaliu ir diplomu.
Iš turnyre besivaržančių moterų geriausiai pasirodė Agnė Bendikaitė, surinkusi 282 taškus ir pelniusi nugalėtojos titulą, nuo jos atsilikusi 36 taškais Monika Povilavičiūtė (246 taškų) užėmė antrąją vietą, o trečiąją vietą, surinkusi 169 taškus, užėmė TPA Klaipėdos policijos II komandos narė Ramunė Urbonienė. Turnyre moterų tarpe absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė Agnė Bendikaitė, viename ture surinkusi 153 taškus.
Vyrų nugalėtojų trejete, surinkęs 327 taškus, pirmąją vietą užėmė Panemunės komandos narys Paulius Musulas, antrąją vietą, surinkęs 304 taškus, iškovojo TPA PA poskyrio komandos narys Žydrūnas Riepšas, trečiąją – Panemunės komandos kapitonas Gintaras Diržys, surinkęs 290 taškų. Šių metų turnyre vyrų tarpe absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė Gintaras Diržys, viename ture surinkęs 199 taškus.
Boulingo turnyro laimėtojai pagerbti aplodismentais bei apdovanoti VLMA įsteigtais prizais: taurėmis, diplomais ir kitais įvairiais žaismingais suvenyrais.
Taigi nuotaika buvo garantuota. Smagiai pabendravom ir pabuvom. Ačiū visiems dalyvavusiems, bei padėjusiems surengti turnyrą.

Nuotraukos >>

VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė