MUS VIENIJA GERUMAS

2007 12 25

Prieš Šv. Kalėdas muitinės darbuotojai nusprendė pradžiuginti Paparčių Šv. Juozapo vaikų globos namų auklėtinius. Muitinės departamento organizuotą gerumo akciją "Nenusigręžk" nuoširdžiai palaikė ir Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija. Muitinės darbuotojų paaukotų daiktų maišus papildė VLMA nupirkti ,,Haris Poteris", ,,Žiedų valdovas" knygų rinkiniai.

VLMA valdyba

 SAVAITGALIS ANT DVIRAČIŲ

2007 10 06

Pirmąjį spalio šeštadienį Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) surengė pažintinį žygį dviračiais iš Klaipėdos į Juodkrantę ir atgal.

Žygio metu aplankyta ir Lietuvos jūrų muziejaus paroda "Jūrų kontrabanda Lietuvoje: dvi realybės". Čia muitinės pareigūnai smalsiai apžiūrinėjo tarpukario bei sovietiniais metais sulaikytas prekes, su malonumu klausėsi legendomis jau tapusių istorijų apie anų metų kontrabandą, įvairias suktybes ir apgaules, bei turėjo galimybę pasitikrinti istorines žinias apie slaptai gabenamas prekes ir slaptą jų gabenimo būdą.

Žygis organizuotas siekiant paminėti 17-ąsias atkurtos Lietuvos muitinės veiklos metines bei siekiant aktyvinti dviračių turizmą ir sveiką gyvenseną.

Vienos dienos žygyje dalyvavę pareigūnai džiaugėsi turėję galimybę kartu gerai praleisti laiką, pabėgti nuo miesto triukšmo ir automobilių ūžimo bei pasigrožėti nuostabia Kuršių nerijos gamta.

 MUITINĖS PAREIGŪNŲ VIEŠNAGĖ VASAROS JAUNIMO STOVYKLOJE

 2007 08 15

2007 m. rugpjūčio mėnesį Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai lankėsi pajūrio vasaros jaunimo stovykloje „Žilvitis“, kur poilsiaujantiems Lietuvos moksleiviams kalbėjo apie muitininko profesiją bei supažindino su  muitinės veikla.

Beveik 400 moksleivių nuo 7 iki 17 metų įdėmiai klausėsi muitinės veiklą pristatančių pareigūnų, aktyviai klausinėjo apie muitininko profesiją bei šios institucijos darbą. Pareigūnai moksleiviams kalbėjo apie Lietuvos muitinės raidą, vykdomas funkcijas, karjeros galimybes, kontrabandos daromą žalą, pasakojo apie įsimintinus nustatytų pažeidimų atvejus, ragino jaunuosius visuomenės narius nesigundyti pirkti suvenyrų, pagamintų iš nykstančių augalų ir gyvūnų ir taip prisidėti prie nykstančių rūšių išsaugojimo.

Moksleiviams didelį įspūdį paliko muitinės pareigūnų dėvima uniforma, turimos tikrinimo įrangos galimybės, tarnybiniai automobiliai bei keturkojų muitinės pareigūnų pasirodymas ir jų sugebėjimai. Renginio dalyviai įsitikino, kad  tarnybiniai šunys skirtingai tikrina žmones, automobilius ir kitus keleivių daiktus. Mokiniai sužavėti stebėjo kaip keturkojai užuodę automobilyje ar dėžėje paslėptus  narkotikus ima priekinėmis kojomis krapštyti slėptuvę, kaip pritupia ir nesitraukia nuo asmens, gabenančio narkotines medžiagas. Renginį pagyvino jame dalyvavęs Lietuvos muitinės kinologų mokytojas Artūras Zaleckas, susirinkusiuosius nustebinęs ne tik žiniomis apie keturkojus muitininkus, bet ir savo artistiškumu.

Aktyviausi moksleiviai apdovanoti įvairiomis dovanėlėmis su muitinės simbolika.

Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos, kurios vienas tikslų populiarinti muitininko profesiją, iniciatyva įvykusiu susitikimu liko patenkinti ir pareigūnai, ir stovyklaujantys moksleiviai bei stovyklos darbuotojai. Pasak moksleivių poilsiavietės „Žilvitis“ direktoriaus Broniaus Kalvaičio, pareigūnų apsilankymas stovykloje buvo gera ugdymo priemonė, kurios dėka jauniesiems visuomenės nariams pristatyta viena iš valstybės institucijų.

VLMA dėkoja renginio koordinatoriui Albertui Zulonui ir dalyvavusiems PPS  pareigūnams už parodytą iniciatyvumą ir pagalbą jį organizuojant.

VLMA narė R. Rentauskienė