PRIEŠ ŠVENTES MUITINĖS PAREIGŪNAI NEPAMIRŠTA IR BUVUSIŲ KOLEGŲ ŠEIMŲ

2013 12 20

Tradiciškai prieš Kalėdas, Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija pakvietė apsilankyti tėvelio darbovietėje Anapilin išėjusio Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūno Mindaugo Vainoriaus sūnelį Justuką. Džiugu matyti, kad Justas muitinėje jautėsi savas ir su džiaugsmu nuskubėjo prie medinės sijos matuotis, kiek užaugo per metus. Valdybos narė Ramunė Rovbutienė ir pirmininkė Rima Zamkauskienė tradiciškai pamatavo Justuko ūgį ir džiaugėsi ne mažiau už mamą, kad Justas per metus ir vėl paaugo 7 cm. Pasivaišinus arbata ir imbieriniais meduoliais, Justas padeklamavo eilėraštį apie žiemą. Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos ir Kalėdų senio vardu Justukui įteikėme dovanų čekį ir palinkėjome augti sveikam, žvaliam berniukui, kad dar už kelerių metų drauge galėtume dalyvauti VLMA organizuojamuose žygiuose.

Nuotraukos >>>

KELIONĖ Į DRUSKININKUS

2013 12 07

...Kai debesis - drakonas leido  iš nasrų drėgną miglą virš rudeninės autostrados, o saulę atstojo vienas kitas likęs geltonas lapas, VLMA valdyba įtemptai galvojo, kaip įveikti tamsą ir išsklaidyti niūraus vėlyvo rudens ir beprasidedančios žiemos melancholiją... Ir sugalvojo - nusprendė VLMA narius vežti ten, kur šilta, daug šviesos ir ,,auga“ palmės...  

Kelionės į Druskininkus dalyviai pasiskirstė į 3 grupes: vieni pasirinko Vandens parką ir šilumą, kiti – Sniego areną ir adrenaliną, treti – suskubo ir paslidinėti, ir pasimaudyti... Daugiausia adrenalino ir džiaugsmingų akimirkų patyrė tiek jaunuoliai, tiek suaugę, pirmą kartą stoję ant slidžių ir nusileidę nuo kalno... Kaip visada naujiems potyriams drauge pasiryžo visa Grigaičių šeimyna.

Vakaronės metu netrūko įspūdžių... Tęsiant VLMA tradiciją naujai įstojusius narius krikštyti netradiciškoje aplinkoje,  VLMA marškinėliai įteikti Almai Angelijai Alvinskienei, Reginai Jurkonienei, Aurelijai Žikarienei. Naujoms narėms palinkėjome sėkmės ir  aktyvaus dalyvavimo VLMA veikloje!!! Tą vakarą netrūko ir gerų palinkėjimų vieni kitiems artėjančių metų virsmo švenčių proga, pašnekusių apie VLMA nuveiktus darbus metų bėgyje ir jų prasmę, apie tai, kad geriausia Advento dovana kiekvienam iš mūsų – geri darbai...

Sekmadienio rytas prasidėjo ekskursija į M.K. Čiurlionio memorialinį muziejų. Po to, atsisveikinę su Druskininkais, nuvykome į Merkinės piramidę. Ši vieta išsiskiria nenusakomu gamtos, Merkio upės grožiu, ir unikaliu pastatu, pavadintu Merkinės piramide. Daugelis joje lankėmės pirmą kartą.. Pastatas įžymus savo stebuklingomis galiomis - surenka teigiamą energiją, sustiprina saviįtaigą, maldos bei meditacijos galias, tačiau gebėjimas patirti stebuklą priklauso tik nuo mūsų pačių...

Nuotraukos >>>

ŽYGIS SU BAIDARĖMIS

2013 08 03

Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) valdyba, atsižvelgdama į narių pageidavimus organizuoti 2 dienų žygį su baidarėmis, pakvietė asociacijos narius ir jų šeimas  rugpjūčio 3-4 d. d. leistis į   vandens kelionę Dubysos upe.

Atvykę įsikūrėme sodyboje vaizdingame Dubysos krante. Tarsi pagal užsakymą dangus buvo giedras, švietė saulė, o vėjas ramiai ilsėjos puriame debesyje... Nuostabus oras palaikė gerą nuotaiką ir nusiteikimą puikiai vandens kelionei. Netoli kranto pakabinome naujai pagamintą VLMA vėliavą – tikrai nepasiklysime ir nepraplauksime sodybos. Mūsų laukė 15 km pačių gražiausių Dubysos regioninio parko kraštovaizdžių. Tai buvo taip gražu, romantiška, trapu, kai sutarė visi – dangus, upė, gervės, žmonės.... Grįžusių į sodybą  laukė sodybos šeimininko iškūrenta kaimiška dūminė pirtelė, vakarienei - ant laužo pagamintas nepaprasto gardumo plovas. Žinoma, nepamiršome VLMA tradicijų pakrikštyti pirmą kartą plaukusių baidare – eisena su fakelais palydėjo naujokus iki Dubysos, kur ,,krikštytojas“ Arnoldas iš virdulio Dubysos vandeniu ,,pašventino“ Albertą, jo sutuoktinę ir Sigitą... Vakaras buvo nuostabus – dainavome, skaitėme Maironį. Iš rugpjūčio dangaus tiesiai į širdį krito žvaigždės....

Sekmadienio rytas pasitiks mus garuojančiais pusryčiais – kopūstiene. Ši diena žadėjo naujus nepakartojamus įspūdžius 2-me plaukimo baidarėmis etape. Papusryčiavę išplaukėme iš sodybos pasroviui, link Ariogalos. Grįždami namo pro Betygalą, aplankėme paminklą, pastatytą Vytautui Didžiajam, Šv. Mikalojaus bažnyčią, Šiluvą.

Nuotraukos >>>

VSAT PAR ORGANIZUOTAME FUTBOLO TURNYRE JĖGAS IŠBANDĖ IR UOSTAMIESČIO MUITINĖS KOMANDA

2013 06 02

Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) suburta Klaipėdos teritorinės muitinės futbolo komanda 2013 m. gegužės 25 d. dalyvavo Tarptautinės policijos asociacijos (TPA) Lietuvos skyriaus VSAT Pakrančių apsaugos poskyrio organizuotame V-ajame mažojo futbolo turnyre, vykusiame vienoje iš Kuršių nerijos kurortinių gyvenviečių – Juodkrantėje. Tarptautiniame mažojo futbolo turnyre iš viso varžėsi 10 teisėsaugos darbuotojų futbolo komandų iš Italijos, Latvijos ir Lietuvos.

Jaunai Klaipėdos teritorinės muitinės komandai jėgas išbandyti teko su Lietuvos ir Latvijos ekipomis. Aršiausios muitinės pareigūnų komandos kovos vyko su Latvijos Respublikos Venspilio pasienio rinktinės ir TPA Lietuvos skyriaus Raseinių poskyrio policijos komandomis. Deja, šį turnyrą fortūna šypsojosi varžovams: Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnų ekipa po paskutinių atkaklių varžybų su Raseinių poskyrio policininkų komanda užėmė garbingą 10 vietą.

Turnyro nugalėtojais tapo TPA Lietuvos skyriaus Vadovybės apsaugos departamento poskyrio futbolininkai. Visos turnyre dalyvavusios komandos apdovanotos organizatorių ir rėmėjų prizais bei dovanomis.

VSAT Pakrančių apsaugos poskyris mažojo futbolo turnyrą organizuoja kas du metus. 2009 m. organizuotame turnyre iš dešimties dėl nugalėtojų taurės besirungusių komandų, VLMA komanda, kuri tokio pobūdžio renginyje dalyvavo pirmą kartą, užėmė garbingą šeštą vietą.

Nuotraukos >>>

 ĮVYKO VLMA ATASKAITINIS SUSIRINKIMAS

2013-04-18

Šių metų balandžio 18 d. įvykusiame visuotiniame ataskaitiniame Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) narių susirinkime tradiciškai apžvelgti praėję asociacijos veiklos metai ir svarbiausi jų įvykiai. Pristatydama asociacijos veiklos ataskaitą, VLMA pirmininkė Rima Loreta Zamkauskienė pasidžiaugė, kad praėję metai buvo kupini įvairių renginių, kuriuose aktyviai dalyvavo bei asociacijos propaguojamas idėjas palaikė tikrai nemažas VLMA ir ne VLMA narių būrys, Juodkrantės vaikų globos namų „Aušros žvaigždė“ auklėtiniai, VLMA narių artimieji ir draugai. Per pirmuosius naujai išrinktos valdybos veiklos metus VLMA gretos nesumažėjo, o padidėjo – įstojo 5 nauji  nariai (išstojo 1 narys). Valdyba ne tik organizavo ir pravedė jau tradiciniais tapusius renginius, bet ir stengėsi teikti paramą ir kitokią pagalbą vaikų namams bei našlaičiams, organizavo Kalėdinį aukcioną, kurio metu surinktos lėšos skirtos VŠĮ vaikų globos namams ,,Aušros žvaigždė“. Siekiant planuoti kitų metų veiklą, susirinkimo metu pateikta anketa, kurioje asociacijos nariai buvo paprašyti pasisakyti apie tai, kas patinka, kas nepatinka asociacijos veikloje, pasiūlyti naujų idėjų... Susirinkimo metu aptartas Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Pakrančių apsaugos poskyrio pakvietimas dalyvauti 5-ajame tarptautiniame mažojo futbolo turnyre, kuris įvyks 2013 m. gegužės 25 d. Juodkrantėje. Tęsiant bendradarbiavimo su giminingomis asociacijomis tradicijas, nuspręsta dalyvauti mažojo futbolo turnyre, pakviečiant į komandą ne tik VLMA narius, bet ir kitus uostamiesčio muitinės darbuotojus.

Apibendrinus anketos rezultatus, malonu pastebėti, kad valdybos darbą asociacijos nariai įvertino teigiamai. Daugiausiai teigiamų įvertinimų sulaukė baidarių žygis. Taip pat valdyba sulaukė pasiūlymų šiais metais organizuoti 2 dienų baidarių žygį, visi pasiilgo pažintinės kelionės. Pasiūlyta aplankyti Kauno muzikinį teatrą, Panemunės pilis ir kt. VLMA vadyba dėkinga už pasitikėjimą ir stengsis įgyvendinti asociacijos narių lūkesčius.

Asociacijos narius, negalėjusius dalyvauti susirinkime, maloniai kviečiame susipažinti su VLMA veiklos ataskaita, revizijos aktu, susirinkimo protokolu rubrikoje ,,Veikla“.

TARPTAUTINĖ MUITINIŲ DIENA TRADICIŠKAI PAMINĖTA BOULINGO TURNYRU

2013 02 10

Jau senokai uostamiestyje prigijusi išties graži tradicija Tarptautinę muitinių dieną minėti išmėginant jėgas boulingo turnyruose vėl subūrė šio žaidimo mėgėjus. Ir šį kartą tradiciškai Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) į organizuotą boulingo turnyrą pakvietė ne tik Lietuvos muitinės darbuotojus ir jų šeimų narius, bet ir kitų institucijų asociacijų atstovus. VI-ajame boulingo turnyre tradiciškai dalyvavo ir Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės poskyrio nariai su šeimomis bei policijos atstovai.

Šeštadienį, vasario 9 d., „Honolulu“ boulingo klube vykusiame turnyre nepabūgę siaučiančio gripo varžėsi 5 vaikai iki 14 metų amžiaus bei 16 moterų ir 22 vyrai, susibūrę į 7 komandas. Savo gebėjimus varžovai aiškinosi dviejuose turnyro turuose.

Tarp jauniausių turnyro dalyvių pirmąją vietą užtikrintai laimėjo Erika Patapaitė (81 tašk.), antrąją vietą užėmė Aldaras Rentauskas (63 tašk.), o trečiąją – Dovydas Gečas (58 tašk.). Iš turnyre besivaržančių moterų geriausią asmeninį rezultatą pasiekė Jurgita Barysienė (233 tašk.) ir užėmė pirmą vietą, vos 10 taškų nuo jos atsilikusi Gerda Buvarskytė (223 tašk.) užėmė antrą vietą, o trečioji vieta atiteko Sandrai Kisieliūtei (217 tašk.). Vos vienu vieninteliu tašku nuo prizininkų pakylos likusi Birutė Uselienė (216 tašk.) apdovanota paguodos prizu ir audringais dalyvių plojimais. Vyrų nugalėtojų gretose absoliučiu lyderiu tapo Saulius Saudargas (416 tašk.), antroji vieta atiteko Sigitui Surbliui (377 tašk.), trečioji – Žydrūnui Rėpšui (293 tašk.). Absoliučiai geriausią vieno turo rezultatą moterų tarpe pasiekė Jurgita Barysienė (135 tašk.), vyrų tarpe – Saulius Saudargas (229 tašk.).

Komandinėse varžybose dalyvavo 7 komandos. Įspūdingu žaidimu ir azartu stebinusi pirmoji į turnyrą užsiregistravusi „Malkų pakrausim“ komanda surinko 1541 tašką ir be abejonės buvo pripažinta šio turnyro lydere. Antrąją vietą, surinkusi 1136 taškus, pelnytai iškovojo VSAT „PAR“ komanda, o garbinga trečioji vieta atiteko „Juodajai“ komandai, kuriai trečiąją vietą užtikrino surinkti 1050 taškų.

Turnyro metu nepamiršti buvo ir VLMA naujieji nariai: Viktorijai Stonkutei ir Mindaugui Klimui įteikti VLMA simbolika papuošti marškinėliai, turnyro debiutantai Valentina Pečkauskienė ir Valdas Jasiūnas paskatinti kitam turnyrui treniruotis simboliniais boulingo „greipfrutų kamuoliais“.

Nuotraukos >>>