METŲ PALYDĖTUVIŲ IMPRESIJOS

2012 12 21

Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija nusprendė 2012 m. gruodžio 21 d. - astronomų išpranašautą pasaulio pabaigos datą - pavakaroti drauge.

Susirinkome atsipūsti nuo begalinės paskutiniųjų 2012 m. metų dienų skubos, pabendrauti su kolegomis ir įsileisti į širdis Kalėdinę dvasią, kai laukiame stebuklų ir patys darome stebuklus.  Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos tradicija - prieš Šv. Kalėdas paremti mūsų jaunuosius draugus iš VŠĮ Juodkrantės vaikų globos namų ,,Aušros Žvaigždė“, todėl valdybos narės Renatos Takinienės iniciatyva nuspręsta vakaro metu organizuoti aukcioną, o surinktas lėšas skirti vaikams. Vakaro dalyviai susirinko nešini svečio lauktuvėmis. Ir kokių tik čia grožybių nebuvo: ir megztos vilnonės kojinės, servetėlės, prieš 2000 metų prieš mūsų erą rinktų grūdų Cezario maišyta Kleopatros kepta duona, grybai su daržovėmis, išaugintomis Grigaičių  ūkyje, Ubių šeimos žlėgtainis (obuolių sūris) ir išlaikytas naminis vynas, senelio žagarvyšnių kompotas,  žadinantis vasaros prisiminimus ir meilės jausmą, vytinta žuvis, agrastų, bruknių, svarainių uogienės. Buvarskių šeima atnešė ,,katę maiše“... Žodžiu, visa, ką VLMA nariai turėjo geriausio ir originaliausio ir pateikė Kalėdiniam aukcionui. Vaikų globos namų ,,Aušros Žvaigždė“ auklėtiniai taip pat ruošėsi šiam renginiui ir pagamino nepaprasto grožio ir nepakartojamo vaikiško nuoširdumo kupinus Kalėdinius atvirukus su angelėliais.

Aukciono vedėjas Albertas Zulonas tą vakarą turbūt buvo radęs pasagėlę... taip šmaikščiai pristatinėjo gaminius ir laidė tokį sąmojį, kad aukciono dalyviai juokėsi  iki ašarų. Gaminių kaina buvo skelbiama ir litais ir eurais, žemaitiškai ir suvalkietiškai, net angliškai, aukciono dalyviai kvatojo ir noriai pirko.  Komisijai suskaičiavus pinigus, buvo paskelbta, kad aukciono metu surinkti 418,00 litų bus pervesti į VŠĮ Juodkrantės vaikų globos namų ,,Aušros Žvaigždė“ sąskaitą.

Metų pabaiga – gera proga prisiminti nuveiktus darbus ir įvertinti labiausiai pasižymėjusius VLMA narius. Tuo tikslu VLMA valdyba paskelbė ir apdovanojo 2012 metų nominantus. ,,Saldžiausios pergalės“ nominaciją laimėjo VLMA ,,Senjorų“ komanda, jau penkerius metus organizuojamame VLMA boulingo turnyre, skirtame Tarptautinei muitinių dienai paminėti, laimėjusiai pirmąją vietą.  ,,Prasmingiausios idėjos“ nominantė - Neringa Antanaitienė už pasiūlytą VLMA dalyvavimo ,,Vilties“ bėgime idėją. ,,Prasmingiausio debiuto“ nominante išrinkta Alma Kunigelytė, kuri VLMA organizuotame žygyje baidarėmis Jūros upe ne tik pirmą kartą gyvenime įsėdo į baidarę, bet ir įstojo į VLMA narių gretas. ,,Ekologiškausioji“ nominacija skirta Rasai Rentauskienei už subtilų ekologinių idėjų propagavimą muitinės darbuotojų vaikų tarpe  renginio ,,Darom“ metu. ,,Sportiškiausio“ VLMA nario nominaciją pelnė Jūratė Galginienė, kuri dviračių žygyje, skirtame  dienai be automobilio paminėti, atvyko su automobiliu ir su ,,špilkomis“. Ištikimiausiu VLMA nariu pripažintas Gintas Buvarskis, o draugiškiausia - Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinės sąjungos atstovė Julija Liniovienė už aktyvų dalyvavimą bendruose renginiuose. VLMA pirmininkė Rima Zamkauskienė padėkojo VLMA nariams už aktyvų dalyvavimą ir palinkėjo gražių iniciatyvų ir aktyvaus dalyvavimo asociacijos veikloje ir kitais metais... Buvo ir burtų.... Tikimės, kad visiems dalyviams jie lėmė kuo puikiausią ateitį ir sėkmę Naujaisiais 2013 metais...

Nuotraukos >>>

 PRIEŠ ŠVENTES MUITINĖS PAREIGŪNAI NEPAMIRŠTA IR BUVUSIŲ KOLEGŲ ŠEIMŲ
2012 12 20

Tradiciškai prieš Kalėdas, Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija pakvietė apsilankyti tėvelio darbovietėje Anapilin išėjusio Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūno Mindaugo Vainoriaus sūnelį Justuką. Džiugu matyti, kad Justas muitinėje jautėsi savas ir su džiaugsmu nuskubėjo prie medinės sijos matuotis, kiek užaugo per metus. Valdybos narės Neringa Antanaitienė ir Renata Takinienė tradiciškai pamatavo Justuko ūgį ir džiaugėsi ne mažiau už mamą, kad Justas per metus paaugo net 7 cm. Pasivaišinus arbata ir imbieriniais meduoliais, Justas padeklamavo eilėraštuką apie žiemą. Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos ir Kalėdų senio vardu Justukui įteikėme dovanų čekį ir palinkėjome augti sveikam, žvaliam berniukui, kad dar už kelerių metų drauge galėtume dalyvauti VLMA organizuojamame dviračių žygyje.

Nuotraukos >>>

 MUITININKŲ DVIRAČIŲ ŽYGIS  Į PALANGĄ

2012 09 22

Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 22 d., Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) visus mylinčius gamtą bei norinčius pabėgti nuo miesto triukšmo uostamiesčio muitinės pareigūnus ir jų šeimos narius pakvietė į dviračių žygį, skirtą artėjančioms 22-osioms Lietuvos muitinės atkūrimo metinėms paminėti. Bijodami šių metų neprognozuojamų orų, VLMA valdyba nusprendėme žygiui pasirinkti šiek tiek ankstėlesnę datą - rugsėjo 22 d. Ši diena tikrai turtinga idėjomis ir renginiais. Tai ir Europos judriosios savaitės finišas - Tarptautinė diena be automobilio, kurios metu siekiama paskatinti gyventojus naudotis visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiais ir vaikščioti. Miestų gyventojai,  kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio, kviečiami bent tą dieną jį pamiršti ir dovanoti sau bei savo bendruomenei švaresnį orą. Tai ir rudens lygiadienis, kai tamsusis paros laikas prilygsta šviesiajam ir Šiauriniam žemės pusrutulyje prasideda astronominis ruduo.

VLMA valdyba stengėsi užsakyti žygiui gerą orą, tačiau niūrios sinoptikų prognozės ir tik +12°C  temperatūra atšaldė dalies kolegų pasiryžimą sėsti ant dviračių. Posakis, kad sinoptikai klysta tik vieną kartą, bet kiekvieną dieną, pasitvirtino. Saulutė taip ir neišlindo pro storus debesų apklotus, tačiau lietaus neiškrito nei vienas lašas... Klaipėdiečių, palaikančių Tarptautinės dienos be automobilio idėją ir neabejingų dviračių turizmui, sveikai gyvensenai bei aplinkos apsaugai ir minančių dviračiais link Palangos, buvo pilnas dviračių takas. Tad minti dviratį buvo smagu ir visai nešalta. Buvo gera pasigrožėti rudenėjančia gamta, pabendrauti su dviračių mylėtojais. Palangoje poilsio namuose ,,Auska“ kolegos tai pat nesnaudė – kaitinosi pirtyje, plaukiojo baseine ir grūdinosi jūros bangose. Vaikai ir jaunimas neišlipo iš baseino visas dvi valandas, nors baseino vanduo nebuvo labai šiltas.

Tradiciškai poilsio namų ,,Auska“ prezidentiniuose apartamentuose pakrikštijome naują  Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos  narę Sandrą Kisieliūtę. Dar kartą sveikiname naująją VLMA narę, linkime kūrybinės ugnelės ir aktyvaus dalyvavimo asociacijos veikloje!!!

Krikštynas ir ekskursiją po poilsio namus ,,Auska“ vainikavo žygio dalyvių atviroje terasoje išmoningai padengtas vaišių stalas, gardus avietinis pyragas, karštos dešrelės, šilti pokalbiai su kolegomis.

Ir tuo diena nesibaigė. Juk Palangoje šurmuliavo šventė  „Palangos stalas 2012“.  Aplankėme  floristinių puokščių „Harmonija 2“ bei Anetos Didžionienės ir Jūratės Bytautės (Tauragė) tapybos darbų parodas,  stebėjome ilgiausio (12 m) Palangoje šašlyko kepimą, kantriausieji gavo paragauti – tikrai gardų iškepė....

Mieli kolegos, tikimės, kad drauge praleista diena buvo turininga, padėjo atsipalaiduoti nuo kasdienių rūpesčių  ir įkvėpė naujų jėgų darbui. Dėkojame už dalyvavimą ir visada laukiame Jūsų.

Nuotraukos >>>

 BAIDARIŲ ŽYGIS JŪROS UPE

2012 07 04

Paskutinį birželio šeštadienį Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija pakvietė asociacijos narius ir muitinės darbuotojus su šeimomis į vandens kelionę baidarėmis Jūros upe.

Šeštadienio rytas žygio dalyvius pasitiko apniukusiu dangumi ir lietumi, tačiau į sutartą vietą susirinko visi užsiregistravę kelionėn – 39 žygeiviai. Nepabūgo lietaus ir mažiausia dalyvė - 8 metukų Kamilė Achenbachaitė. Po valandos jau  skaisčiai švietė saulė... Plaukti tikrai nebuvo nuobodu – netrūko akmenuotų slenksčių, rėvų kaskadų, teko ir pabraidyti po upę, ir pačiam upėje išsimaudyti, norint užstrigusią baidarę nustumti nuo akmens ar iš meldų ištraukti... Aštrūs pojūčiai, spalvingi laumžirgiai, nuolat besikeičiantis gamtovaizdis - lėkštantys ir vėl į viršų kylantys krantai. Jūros upės  pakrantėse apsistojusių ir vasaros malonumais besimėgaujančių turistų netrūko, todėl vietelės žygio sriubai išvirti teko paieškoti ilgėliau – ją radome ant paties aukščiausio kalno. Užsiropštėm ir išvirėm. Turėjom tik du katilus ir jokių strypų jiems pakabinti. Žydrūno Grigaičio sumanumo dėka iš išvirtusių medžių buvo sukonstruota puikiausia  laužavietė – viryklė ir žygio sriuba išvirė stebėtinai greitai...

Pirmą kartą nepabūgusių plaukti baidare susidarė visas būrys - net 11 asmenų.  Teko pakrikštyti – sodinti ant upėje po vandeniu esančio akmens... Šiai  smagiai naujokų krikšto procedūrai vadovavo Arnoldas Ubys.

Alma Kunigelytė buvo pakrikštyta net du kartus - žygio metu buvo priimta  į Vakarų Lietuvos muitininkų asociaciją ir pirmą kartą plaukė baidare!!!

Dar kartą sveikiname naująją VLMA narę !!!    

Kelionės į namus metu pasPirmą kartą nepabūgusių plaukti baidare susidarė visas būrys - net 11 asmenų.  Teko pakrikštyti – sodinti ant upėje po vandeniu esančio akmens... Šiai  smagiai naujokų krikšto procedūrai vadovavo Arnoldas Ubys. Svajojome apie dviejų dienų žygį baidarėmis. Tegul mūsų svajonės išsipildo. Juk tradicijas kuriame mes patys!!!

Nuotraukos >>>

DRAUGE VILTIES LINK...

2012 05 20

Saulėtą gegužės sekmadienį (gegužės 20 d.) tradiciškai Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) pakviesti, jubiliejiniame penktajame Vilties bėgime dalyvavo ir VLMA nariai bei jų artimieji ir gražiai idėjai neabejingi kiti Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojai. Kilnus Vilties bėgimo tikslas – pastatyti Klaipėdoje dvasinės paramos centrą onkologiniams ligoniams ir išreikšti meilę artimam bėgant drauge Vilties link... Džiugu, kad iš aštuonių pasiryžusių įveikti pasirinktus 3 ir 6 km atstumus dalyvių, net keturi iš jų buvo jaunuoliai apie 12 metų amžiaus. Pasipuošę baltais su Vilties bėgimo simbolika marškinėliais, šį kartą 3 km nuotolį sėkmingai įveikė Mindaugas Antanaitis, Kristijonas Rapolis ir jo giminaitis Antanukas, o Aldaras Rentauskas, įveikęs net 6 km distanciją, jau antrą kartą pelnytai „užsidirbo“ mėlynuosius  Vilties bėgimo simbolika pažymėtus marškinėlius. Šaunuoliai vaikinai!

Algimantas, Lina, Albertas, Dainius, Rasa ir jų šeimų nariai, kaip ir pernai, startavo  prie Palangos tilto ir dviračiais pasiekė finišą Vasaros koncertų estradoje. Beje, savo gretose turėjome ir entuziastą Ričardą, kuris bendraminčių dviratininkų ieškojo Nidoje...

Ačiū visiems už prasmingos idėjos palaikymą, prasmingą pabuvimą drauge ir bendrą kelionę į Viltį...

Nuotraukos >>>

VLMA pirmininkė Rima Loreta Zamkauskienė

 ĮVYKO VLMA VISUOTINIS ATASKAITINIS RINKIMINIS SUSIRINKIMAS

2012 04 28

Šių metų balandžio 27 d. įvykusiame visuotiniame ataskaitiniame rinkiminiame Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) narių susirinkime tradiciškai apžvelgti praėję asociacijos veiklos metai ir svarbiausi jų įvykiai, prisiminti nuveikti prasmingi darbai ir įvykę pramoginiai renginiai bei išrinkta nauja asociacijos valdyba. Asociacijos pirmininke antrai kadencijai perrinkta Rima Loreta Zamkauskienė. Nuoširdžiai sveikiname pirmininkę ir naująją valdybą ir likime energijos kupino polėkio naujiems darbams, įdomių ir nestandartinių idėjų (du plius du lygu penki skamba tikrai intriguojančiai ir patraukliai) ir, žinoma, teisingų sprendimų! Sėkmės Jums įgyvendinant sumanymus!

Pristatydama asociacijos veiklos ataskaitą, VLMA pirmininkė Rima Loreta Zamkauskienė pasidžiaugė, kad praėję dveji metai buvo kupini įvairių renginių, kuriuose aktyviai dalyvavo bei asociacijos propaguojamas idėjas palaikė tikrai nemažas VLMA ir ne VLMA narių būrys, Juodkrantės vaikų globos namų „Aušros žvaigždė“ auklėtiniai, VLMA narių artimieji ir draugai. Per dvejus metus VLMA gretas papildė 12 naujų aktyvių narių, tad šiuo metu asociacija vienija 55 buvusius ir esamus uostamiesčio muitinės darbuotojus.

Susitikimo metu tradiciškai pakrikštytas ir iki tol nekrikštytas VLMA narys Sigitas Brunevičius. VLMA vertina savo narius ir turi gražią tradiciją naujokus krikštyti skirtingose vietose, skirtingais būdais: yra narių pakrikštytų Minijos upėje, viešbučio „Auska“ prezidentinių apartamentų darbo kabinete, sėdintys už darbo stalo, Rygos senamiestyje ties pirklių namais, Radvilų statytoje tvirtovėje ir... Susirinkime daug gražių žodžių iš asociacijos pirmininkės išgirdusi „senoji“ valdyba, skolinga taip pat neliko: padėkojo pirmininkei už gerą darbo organizavimą ir naujai kadencijai padovanojo tris simbolinius raktus: vieną nuo asociacijos iždo, kitą – nuo posėdžių salės ir trečią – naujoms idėjoms ir žmonių širdims atrakinti...

Nuotraukos >>>

 PO TALKOS „DAROM 2012“ ĮSPŪDŽIŲ PILNA KELIONĖ PO BATERIJĄ „MEMEL-NORD“

2012 04 23

Šeštadienį, balandžio 21 d., vykusioje visuotinėje švarinimosi akcijoje „DAROM 2012“ tradiciškai aktyviai dalyvavo Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) ir Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinės sąjungos (KTMDPS) pakviesti Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojai ir jų šeimų nariai bei draugai. Prie jau spėjusios daugelyje pasaulio šalių išpopuliarėti savanoriškos, ekologišką mąstymą ir socialinį aktyvumą skatinančios akcijos šiais metais prisijungė ypatingai gausus įvairaus amžiaus uostamiesčio muitinės darbuotojų vaikų ir anūkų būrys. Švarinti Baltijos jūros pakrantės ties Giruliais susirinko beveik 30 gerai nusiteikusių ir neabejingų švarinimosi akcijai dalyvių: 16 suaugusiųjų ir net 13 vaikų nuo 3 iki 14 metų amžiaus. Gavę po simbolį – akį, kad geriau pastebėtų visas šiukšles, mažieji talkininkai uoliai kibo į darbą ir tempė mamoms į maišus plastikinius butelius ir jų kamštelius, įvairius maišelius ir kitokias šiukšles, paplūdimyje iš smėlio kasė neįprastus lobius – padangas, kurias krykštaudami rideno, nešė ar kitaip gabeno į bendrą surinktų atliekų krūvą. Savaime suprantama, vaikams daug džiaugsmo sukėlė po darbų VLMA atstovų įteiktos saldžiosios premijos, „stebuklingi“, klaidas ištaisantys muitinės pieštukai bei neišdildomus įspūdžius paliko apsilankymas baterijoje „Memel-Nord“.

Baterija „Memel-Nord“ – vieninteliai tokio tipo įtvirtinimai Lietuvoje, statyti 1939 metais tuometinės Vokietijos karinio jūrų laivyno vadovybės nurodymu. Būtent tais metais prijungus Klaipėdos kraštą prie Vokietijos, buvo pradėta stiprinti Klaipėdos uosto ir jos pakrančių gynyba. Baterijoje laikyti ne tik ginklai, joje buvo įrengta ir gyvenamoji dalis su tualetais, dušais, gyvenamosiomis patalpomis įgulai ir karininkams. Apsilankymas baterijoje įspūdį paliko ne tik mažiesiems lankytojams, bet ir juos lydėjusioms mamoms. Joms dar ilgai ausyse skambėjo griežti anų laikų vokiečių kariuomenės uniformomis vilkinčių baterijos „darbuotojų-karių“ nurodymai bei reikalavimai į klausimus atsakinėti tik frazėmis „tikrai taip“, „oho“ ir „tarnauju Memeliui“...

Puikiai ir prasmingai praleista popietė tikrai padarė įspūdį mažiesiems dalyviams, kurie ne tik prisimena griežtuosius karius ir baisiai pavojingus sprogmenis ar po talkos gautas saldžiąsias dovanas, pasak mamų, mažieji tapo itin nepakantūs „blogiems vaikams, tetoms ir dėdžiams“, mėtantiems šiukšles ne į tam skirtas vietas.

Nuotraukos >>>

 PENKTAJAME BOULINGO TURNYRE TRIUMFAVO VLMA „SENJORŲ“ KOMANDA

2012 01 28

Vakarų Lietuvos muitininkus vienijanti Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA), išlaikydama gražią tradiciją Tarptautinę muitinių dieną minėti sporto ir pramoginiais renginiais, šių metų sausio 28 d. suorganizavo jau penktąjį boulingo turnyrą į kurį tradiciškai pakvietė ne tik muitinės, bet ir muitinei giminingų institucijų asociacijų atstovus.

Turnyre negalėję dalyvauti daugkartiniai VLMA organizuotų boulingo turnyrų laimėtojai Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus (TPA LS) Klaipėdos policijos mokyklos poskyrio nariai linkėjo, kad penktasis boulingo turnyras atneštų sėkmę ir padovanotų pergalę būtent boulingo organizatoriams ir šeimininkams – muitininkams. Džiugu, jog šie TPA LS Klaipėdos policijos mokyklos poskyrio pirmininko Gintauto Ramono linkėjimai išsipildė ir boulingo turnyre pelnytai triumfavo VLMA „Senjorų“ komanda. Džiaugėsi ir turnyre dalyvavusi TPA LS Pakrančių apsaugos rinktinės komanda „Gintaro 1“, užėmusi garbingą trečią vietą. „Poskyris laimėjo 3 vietą. Taigi nuotaika buvo garantuota. Smagiai pabendravom ir pabuvom. Gera, kai turi draugų. Ačiū kolegoms muitininkams už gražią šventę“, – geros nuotaikos nestokojo TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio pirmininkas Rimantas Radzevičius.

Speiguotą šeštadienį į uostamiesčio „Honolulu boulingo“ klubą susirinko tikrai nemažas būrys šio žaidimo aistruolių: ir dalyvių, ir sirgalių. Penktajame boulingo turnyre dalyvavo net 60 dalyvių, kurie savo jėgas išbandyti galėjo dviejuose turuose.  Turnyre dalyvavo 12 vaikų iki 15 metų, 22 moterys ir 26 vyrai. Iš viso buvo užsiregistravusios 8 suaugusiųjų ir 2 vaikų komandos.

Azartiška nuotaika prasidėjęs renginys žaidėjų ir sirgalių jausmus kaitino iki pat turnyro pabaigos. Ypač daug sportinio azarto ir emocijų išliejo VLMA „OCHTURUPKE“ ir „Senjorų“ komandos, siekusios turnyre bet kokia kaina įrodyti savo pranašumą. Fortūna šį kartą šypsojosi „Senjorų“ komandai (1367 taškai) ir ji pelnė pirmą vietą, antra vieta atiteko komandai „OCHTURUPKE“ (1298 taškai), o trečia – TPA LS Pakrančių apsaugos rinktinės komandai „Gintaro 1“ (1197 taškai).

Sportinėmis aistromis ir ambicijomis nenusileido ir jauniausieji turnyro dalyviai. Pirmą vietą, surinkusi 205 taškus, pelnytai užėmė Ieva Galginaitė, antroji vieta atiteko Gerdai Buvarskytei, surinkusiai 175 taškus, trečioji – Mariui Drungilui, surinkusiam 151 tašką.

Iš turnyre besivaržančių moterų geriausiai pasirodė Lina Ubienė, surinkusi 223 taškus ir pelniusi nugalėtojos titulą, vos 5 taškais nuo jos atsilikusi Sandra Kisieliūtė (218 taškų) užėmė antrąją vietą, o trečiąją vietą, surinkusi 204 taškus, užėmė Vida Mieliulienė.

Vyrų nugalėtojų trejete, surinkęs 312 taškų, pirmąją vietą užėmė Mindaugas Aleknavičius, antrąją vietą, surinkęs 295 taškus, iškovojo Arnoldas Ubys, trečiąją – Aidas Kalvis, nuo antrosios vietos laimėtojo atsilikęs vos 5 taškais ir surinkęs 290 taškų. Šių metų turnyre absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė Albertas Zulonas, viename ture surinkęs 167 taškus.

Boulingo turnyro laimėtojai pagerbti aplodismentais bei apdovanoti VLMA įsteigtais prizais: taurėmis, diplomais ir kitais įvairiais žaismingais suvenyrais. Renginys nestokojo ir kitų gražių akimirkų: iškilmingai į Vakarų Lietuvos muitininkų asociaciją priimta nauja narė – Vera Kostyrko, jai įteikti marškinėliai su VLMA simbolika, nepamiršta buvo ir išskirtine atributika pasižymėjusi komanda „VSAT+muitinė“, kitaip save vadinusi „Žuvėdrų“ komanda.