DVIRAČIŲ ŽYGYJE NUGALĖJO DRAUGYSTĖ

2009 09 14

Praėjusį savaitgalį, rugsėjo 12-13 dienomis, Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) Lietuvos muitinės darbuotojams ir jų šeimų nariams suorganizavo dviejų dienų dviračių žygį Pajūrio dviračių trasa maršrutu Klaipėda-Palanga-Monciškės, skirtą 19-osioms Lietuvos muitinės atkūrimo metinėms paminėti.

Saulėtą ir šiltą šeštadienio rytą Klaipėdos teritorinės muitinės kieme susirinko beveik 30 gerai nusiteikusių bei pasiryžusių įveikti net 40 kilometrų žygio dalyvių ir juos palaikančių bendraminčių iš Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus. Žygis prasidėjo žygio tikslų pristatymu, trasos aptarimu ir burtų traukimu. Burtų keliu į komandas pasiskirstę renginio dalyviai atidžiai išklausė informaciją apie trasoje laukiančias užduotis, kurių viena svarbiausių buvo – padėti vienas kitam bei išlaikyti komandose draugiškumą ir vienybę. Vis dėlto nepaisant to, kad tądien svarbiausia buvo komandų draugiškumas, individualias užduotis komandos atliko ypatingai stropiai: rinko daiktus pagal grupės narių inicialus, darė nuotraukas, atspindinčias komandos nuotaiką ir, svarbiausia, finišavo kartu.

Šventinės vakaronės metu, po pirties ir maudynių jūroje, kalbėta apie VLMA veiklą, tikslus ir nuveiktus darbus, prisiminti pirmieji jos žingsniai bei aptarti ateities planai. Po oficialių kalbų ir svečių pasisakymų tęsėsi komandų varžytuvės. Penkios komandos: žaliųjų, raudonųjų, geltonųjų, mėlynųjų ir auksinių-platininių išmėgino jėgas viktorinoje, vaidindami įvairias linksmas situacijas, pristatydami savo komandas bei trasoje surastus daiktus, prasidedančius iš komandos narių vardų ir pavardžių pirmųjų raidžių. Ir kiek gi čia būta kūrybiškumo ir išmonės – parvežti patys įvairiausi daiktai: vorai, grybai, įvairiausi žolynai, net asfalto gabalėlis, nuo kurio, pasak jį parvežusio Šiaulių teritorinės muitinės viršininko pavaduotojo Artūro Jurkevičiaus, viskas ir prasidėjo. Atlikus visas užduotis ir suskaičiavus balsus, šauniausia komanda pripažinta auksinių-platininių komanda, draugiškiausia – geltonųjų.

Dviračių žygio neįtikėtina staigmena tapo Klaipėdos teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus vyriausiasis inspektorius Dainius Mėginis, tądien dviračiu sukoręs kone 100 kilometrų. Į starto vietą Klaipėdoje jis atmynė iš Šilutės ir su kitais renginio dalyviais toliau leidosi į dviračių žygį. Jam, aidint palaikymo plojimams, įteiktas ženkliukas su VLMA simbolika.

Kitą rytą, po rytinės mankštos pajūryje bei pasisotinę koše, ištvermingiausieji žygio dalyviai išsiruošė į Klaipėdą.

ŽVEJYBOS VARŽYBOS

2009 08 30

Prisimenant VLMA žvejybos mėgėjų sėkmingą pasirodymą šiemet rengtose Lietuvos muitininkų žvejybos varžybose bei puikiai praleistą laiką, šio poilsio entuziastai surengė ir mūsų asociacijos nariams panašų renginį. Rugpjūčio 29 d. – 30 d. šio poilsio ir pramogos mėgėjams buvo organizuotos žvejybos varžybos privačiame tvenkinyje Telšių rajone.

 VLMA KOMANDOS SĖKMĖ PIRMOSIOSE LIETUVOS MUITINĖS MĖGĖJIŠKOS ŽVEJYBOS VARŽYBOSE

2009 07 27

Mūsų asociacijos komanda sėkmingai pasirodė šių metų liepos 25–26 dienomis, Raseinių rajone esančiuose Karpynės tvenkiniuose, vykusiose pirmosiose Lietuvos muitinės mėgėjiškos žvejybos varžybose. Į renginį, kurį suorganizavo patys mėgėjiškos žvejybos gerbėjai muitininkai, atvyko komandos su savo kolegų, draugų ar šeimos narių palaikymo grupėmis iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių teritorinių muitinių. Žvejai, sudarę komandas po tris asmenis, net 6 valandas bandė savo kantrybę gaudydami atsargiuosius karpius. Nors visos pagautos žuvys teisėjui Šarūnui Ramanauskui pasvėrus tuoj pat būdavo paleidžiamos atgal į tvenkinį, varžybų įtampa tvyrojo iki pat jų finalinio signalo, po kurio ir paaiškėjo, kad tarp šešių dalyvavusių komandų geriausiai tą dieną sekėsi Klaipėdos teritorinės muitinės PPS komandai, antra liko VLMA komanda. Antrąją vietą užėmusią mūsų komandą, kurią sudarė Arvydas Liužinas, Robertas Mileris ir Algimantas Bluškis, nuo savo kolegų skyrė vos 150 g. mažesnis sugautos žuvies laimikis.

Tačiau, prizą už didžiausią pagautą žuvį tą dieną vis tik iškovojo mūsų komandos narys Robertas Mileris. Jo pagautas karpis svėrė 2 kg 300 g ir buvo pripažintas šios nominacijos nugalėtoju.

Gerai pailsėję, pabendravę su kolegomis bei išsidalinę varžybų nugalėtojų prizus ir diplomus, muitininkai žvejybos mėgėjai vieni kitiems atsisveikinimui palinkėjo „Nei žvyno nei uodegos“ ir draugiškai sutarė, kad kitais metais tikrai vėl susitiks ir šią tradiciją tęs. Gal būt tokio tipo renginiai iš dalies pakeis ankstesniais metais taip mėgtus muitininkų vasaros sąskrydžius, kurie matomai dėl šiuo metu visus slegiančių ekonominių sunkumų bent jau kuriam laikui tikrai užsimirš.

ĮVYKO ATVIRAS VALDYBOS POSĖDIS

2009 07 02

Gražų liepos pirmosios vakarą, Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos valdyba pakvietė savo kolegas į jau tradiciniu tampantį atvirą Valdybos posėdį. Posėdis vyko viešbučio Klaipėda „HONOLULU“ boulingo klube. Norą dalyvauti išreiškė per 20 VLMA narių, kurie bendrai aptarė asociacijos veiklą, vasarą vykusius ir dar planuojamus rengti renginius, bei gražiai ir turiningai praleido vakarą žaisdami boulingą. Susirinkimo metu buvo nutarta šią vasarą dar kartą surengti visiems labai patikusį žygį baidarėmis bei vasaros pabaigoje organizuoti dviejų dienų žygį dviračiais. Bendru sutarimu buvo nuspręsta į pastarąjį žygį kviesti ir savo kolegas iš kitų Lietuvos muitinių.

Nors oficialių varžybų nebuvo, tačiau azarto ir emocijų žaidimo metu tikrai netrūko. Iš šešiolikos žaidusiųjų tą vakarą taikliausiai rutulį rideno Jūratė Šiliauskienė bei savo mamą atstovavusi Viktorija Charitonova. Beje, ši jaunoji teisininkė ( Viktorija ką tik gavo Vilniaus universiteto Teisės magistro diplomą ) savo ramiais ir taikliais metimais ne tik džiugino mamą, bet ir žavėjo visus VLMA narius. Geras tris valandas pabendravę bei linksmai praleidę laiką asociacijos nariai skirstėsi namo pailsėję ir puikiai nusiteikę likusiai darbo savaitei.   

 ĮSPŪDŽIŲ PILNA VANDENS KELIONĖ BAIDARĖMIS MINIJOS UPE

2009 06 21

Praėjusį šeštadienį, birželio 20 d., Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos nariai turėjo galimybę aktyviai praleisti laisvalaikį gamtoje, patirti jaudinančių ir įsimintinų įspūdžių bei išbandyti jėgas irkluojant, nes asociacija suorganizavo vandens kelionę baidarėmis Minijos upe.

Pasigrožėti viena gražiausių vakarų Lietuvos upių, tekančių per Žemaitiją, patirti nuotykių bei nepabūgusių ne itin palankios orų prognozės, susirinko 25 dalyviai, iš kurių vienam tebuvo vos penkeri.

Išklausę pagrindinius reikalavimus kaip elgtis vandenyje, kaip valdyti baidarę ir sužinoję kitus būtinus vandens kelionėje žinoti dalykus, žygio baidarėmis Minijos upe dalyviai nieko nelaukę ėmėsi irklų, nes pasirinkto maršruto ilgis buvo net 21 kilometras. Daug malonių įspūdžių palikusiame žygyje dalyvavo įvairią patirtį turintys dalyviai: ir prityrę baidarininkai, ir tie, kurie jėgas išmėgino pirmą kartą. Kaip dažniausiai ir nutinka, didžiausią įspūdį šis žygis paliko plaukimo baidarėmis pradedantiesiems, kurie džiaugėsi išmėginę save naujoje srityje ir emocingai dalinosi patirtais nuotykiais vandens kelionėje. Ne vienas jų prisipažino, kad iš pradžių jie visą dėmesį skyrė tikrai ne gamtos grožybėms stebėti ar paukščių giesmėms klausytis, bet buvo ypač susikoncentravę plaukimo baidarėmis įgūdžiams įgyti.

Vis dėlto kelionės Minijos upe metu ne visas laikas skirtas vien plaukimo baidarėmis įgūdžiams įgyti – laiko liko ir įdomiausioms pakrantėms apžiūrėti, ir gėlių vainikų pynimui, ir nuoširdžiam tarpusavio pabendravimui.

 SAVAITGALĮ VLMA KOMANDA DALYVAVO PASIENIEČIŲ ORGANIZUOTOSE MAŽOJO FUTBOLO VARŽYBOSE

2009 05 10

Praėjusį savaitgalį, gegužės 9 d., 18-os Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) narių būrys dalyvavo Neringoje Tarptautinės policijos asociacijos VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės poskyrio surengtame mažojo futbolo turnyre. Tai jau buvo trečiasis kolegų pasieniečių rengtas turnyras, todėl labai džiugu, kad iš dešimties dėl nugalėtojų taurės besirungusių komandų, VLMA komanda, kuri tokio pobūdžio renginyje dalyvavo pirmą kartą, užėmė garbingą šeštąją vietą. Dar didesnis džiaugsmo protrūkis tiek mūsų komandos narius tiek visus turnyro dalyvius užplūdo, kai vakaronės metu skelbiant turnyro nugalėtojus organizatoriai paskelbė, jog mūsų asociacijos narė Neringa Antanaitienė pripažinta geriausia turnyro vartininke. Beje, tik mūsų komanda išdrįso į komandos sudėtį įtraukti moteris, o Neringa buvo vienintelė vartus gynusi moteris. Geriausios turnyro vartininkės titulas jai atiteko ne tik už pasiaukojančią drąsą kovoje su vyrais, bet ir už atlaikytą 7 metrų baudinį.

Futbolo turnyre VLMA komanda iš kitų varžybų dalyvių išsiskyrė ir renginį labai pagyvinusia savo gausia palaikymo komanda, kuri puikia nuotaika sugebėjo uždegti ne tik savo komandos žaidėjus, bet ir į savo pusę patraukti daugelio kitų komandų sirgalius.

Turnyro metu patirtos traumos, nubrozdinti keliai ir nuovargis tikrai nesugadino dalyviams puikios nuotaikos, kadangi turnyro organizatorių šūkis „Servo per Amikeco“ („Tarnaukim bendradarbiaujant“) tą dieną tikrai suvienijo visus, tiek pasieniečius, tiek policijos ir muitinės pareigūnus.

 VLMA TAIP PAT NELIKO ABEJINGA AKCIJAI ,,DAROM 2009"

2009 04 19 

Praėjusį šeštadienį, balandžio 18 d., Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) iniciatyva Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai dalyvavo visoje šalyje vykusioje visuotinėje Lietuvos švarinimo akcijoje „Darom 2009“. Savanoriškoje akcijoje dalyvavo 23 neabejingi gamtai ir prijaučiantys „Darom 2009“ idėjai buvę ir esantys Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojai. VLMA pirmininkas Algimantas Bluškis pasidžiaugė, kad asociacijos kvietimui palaikyti gražią ir prasmingą idėją ir sudalyvauti organizuojamoje švarinimosi akcijoje neliko abejingi ne tik asociacijos nariai, bet ir asociacijai nepriklausantys uostamiesčio muitinės darbuotojai.

10 valandą Kretingos gatvėje, prie LCC tarptautinio universiteto, susirinkę akcijos dalyviai išsidalino pirštines bei šiukšlių maišus ir išvyko į akcijos organizatorių nurodytą tvarkymo vietą. Į Danės pakrantę, ties Panevėžio gatve, atvykusius muitinės pareigūnus nustebino šiukšlių ir nereikalingų rakandų sankaupų, virtusių kone kalnais, gausa. O šiukšlių kalnuose buvo galima rasti pačių įvairiausių daiktų: automobilių padangų, stiklo šukių, švirkštų, butelių, kone visų svarbiausių virtuvės ir sodo įrankių, netgi lovų. Išvalę pasirinktos teritorijos šiukšlių sankaupas, vienoje iš buvusių šiukšlių krūvų muitininkai pasodino geltoną narcizą. „Tebūnie tai vilties ir tikėjimo simbolis, kad šioje vietoje daugiau niekada nesimėtys žmogui nebereikalingi daiktai, o žydės tik gėlės“, – į buvusio šiukšlyno vietą sodindama gležnutį augalą sakė VLMA pirmininko pavaduotoja Virginija Gražinienė.

Švarinimosi renginyje dalyvavusieji savanoriai buvo vieningos nuomonės, kad tokios akcijos verčia keisti požiūrį į mus supančią aplinką ir save pačius bei yra puiki galimybė prisidėti prie švaresnės ir gražesnės aplinkos kūrimo ir jos išsaugojimo ateinančioms kartoms.

 VLMA VISUOTINIAME NARIŲ SUSIRINKIME KALBĖTA APIE NUVEIKTUS DARBUS IR ATEITIES PERSPEKTYVAS

2009 03 11

Šių metų kovo 10 d. įvyko Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) visuotinis narių susirinkimas, kuriame aptarta asociacijos veikla, apžvelgti 2008-2009 m. nuveikti darbai, įvykę įvykiai bei pristatytos ateities perspektyvos.

VLMA veikla apima asociacijos plėtrą, muitininko profesijos populiarinimą, profesinį tobulėjimą bei bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis.

Per ataskaitinį laikotarpį į VLMA gretas įsiliejo 11 naujų narių ir šiuo metu asociacija vienija 44 buvusius ir esamus uostamiesčio muitinės darbuotojus. Pristatydamas asociacijos veiklos ataskaitą, VLMA pirmininkas Algimantas Bluškis pasidžiaugė, kad nauji nariai į asociaciją ateina ne kažkieno ypatingai raginami, bet įvertinę jos veiklą ir pasirinkę asociaciją kaip priimtiną ir patrauklią.

Kalbėdamas apie pagalbą kitiems A. Bluškis atkreipė dėmesį, jog asociacija suorganizuotais renginiais ir parama suteikė džiaugsmo Juodkrantės vaikų globos namų „Aušros žvaigždė“ auklėtiniams ir buvusio muitinės pareigūno šeimai. „Tiek suaugusiųjų pastebėjimai, tiek vaikų spindinčios akys patvirtina, kad pradėti darbai yra prasmingi ir reikalingi“ – kalbėjo asociacijos pirmininkas. Pasak jo, parama tiems, kuriems jos reikia labiausiai turėtų išlikti vienu svarbiausiu asociacijos veiklos prioritetu.

Praėjusį laikotarpį aktyviau bendradarbiauta su kitomis muitinei giminingomis institucijomis. VLMA nariai aktyviai dalyvavo kitų asociacijų rengiamuose renginiuose bei į savo renginius kvietė giminingų institucijų asociacijų atstovus.

Asociacijos 2011-2012 metų veiklos plano projektą pristatė Virginija Gražinienė, apie ūkinę finansinę ir kitą veiklą kalbėjo Birutė Uselienė ir Danutė Jocienė.

VLMA pirmininkas A. Bluškis dėkodamas visiems už atliktus darbus ir pastangas įgyvendinant užsibrėžus tikslus sakė: „praėjusiais metais padaryta nemažai, o šiems suplanuota – dar daugiau, taigi tikiu, kad dirbdami kartu padarysime asociacijos veiklą dar įdomesnę ir prasmingesnę sau ir kitiems“.

Visuotinio narių susirinkimo metu, buvo pagerbtos į asociacijos gretas pastaruoju metu priimtos naujos narės – Reda Jasaitė ir Aurelija Akavickytė. Joms buvo įteikti asociacijos narių marškinėliai, o merginos savo ruoštu teigė, kad į VLMA atėjusios būtent dėl to, kad joms priimtini ir įdomūs asociacijos veiklos tikslai ir vykdomi projektai.

Vykusio susirinkimo metu iš asociacijos valdybos narių išrinktas VLMA valdybos pirmininko pavaduotojas. Surinkusi daugiausiai balsų VLMA valdybos pirmininko pavaduotoja išrinkta Virginija Gražinienė.

Susirinkimas baigėsi išskirtiniu dėmesiu moterims – praėjusios tarptautinės moters dienos proga asociacijos vyriškiai susirinkime dalyvavusias moteris pradžiugino geltonomis tulpėmis.

BOULINGO TURNYRAS  – TARPTAUTINEI MUITINIŲ DIENAI PAMINĖTI

 2009 01 25

Uostamiesčio muitininkus vienijanti Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA), siekdama išlaikyti tradiciją Tarptautinę muitinių dieną minėti sporto ir pramoginiais renginiais, šių metų sausio 24 d. suorganizavo boulingo turnyrą į kurį pakvietė ne tik Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojus ir jų šeimų narius, bet ir muitinei giminingų institucijų asociacijų atstovus – Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės (IPA VSAT PAR) ir Klaipėdos policijos mokyklos poskyrių narius. Antrus metus šia proga organizuojamas boulingo turnyras pasižymėjo dar vienu skiriamuoju bruožu – šiais metais jame turėjo galimybę varžytis ir vaikai.

Taigi vėsų šeštadienio rytą, lydimi puikios nuotaikos, į uostamiesčio „Honolulu boulingo“ klubą susirinko nemažai šio žaidimo aistruolių – per 100 vaikų, moterų ir vyrų, panorusių išbandyti savo jėgas varžybose ar pabūti aktyviais sirgaliais. Šį kartą boulingo turnyre dalyvavo 14 vaikų iki 16 metų amžiaus, 31 moteris bei 28 vyrai, galėję savo gebėjimus išsiaiškinti dviejuose turnyro turuose.

Suorganizuotas renginys, skirtas Tarptautinei muitinių dienai paminėti, tradiciškai pradėtas VLMA pirmininko Algimanto Bluškio sveikinimo žodžiais. Sveikinimo žodį taip pat tarė ir buvęs ilgametis Klaipėdos teritorinės muitinės viršininkas Stanislovas Stonkus, kuris susirinkusiuosius ragino neprarasti optimizmo ir geros nuotaikos, nepaisant to, kad prasidėję Jaučio metai neketina būti lengvi. Optimistinius linkėjimus ir sveikinimus išsakė ir svečiai – Tarptautinės policijos asociacijos atstovai, linkėdami pirmajai muitininkų asociacijai tęsti pradėtus darbus ir išlikti ne mažiau aktyviai nei ligi šiol. Dar vienas svarbus renginio momentas – iškilminga naujųjų narių į muitinės asociaciją priėmimo akimirka – plojimais ir sveikinimais sutiktoms naujoms narėms – Klaipėdos krovinių posto vyriausiajai inspektorei Valdai Ėringienei ir inspektorei Rolandai Nacevičienei įteikti marškinėliai su VLMA simbolika.

Puikia nuotaika prasidėjęs renginys, žaidėjų ir sirgalių jausmus kaitino iki pat turnyro pabaigos. Ypač daug sportinio azarto ir emocijų išlieta boulingo takeliuose, kuriuose savo jėgas ir sugebėjimus demonstravo jauniausieji turnyro dalyviai. Šį kartą Fortūna šypsojosi Aldarui Rentauskui, surinkusiam 226 taškus ir iškovojusiam pirmąją vietą, antroji vieta atiteko Lukui Lebeckiui, surinkusiam 218 taškų, trečioji – Aivarui Puidokui, surinkusiam 216 taškų.

Iš turnyre besivaržančių moterų geriausiai pasirodė VLMA narė Neringa Antanaitienė, surinkusi 214 taškų ir pelniusi nugalėtojos titulą, vos 12 taškų nuo jos atsilikusi Policijos mokyklos asociacijos narė Inga Astrauskienė užėmė antrąją vietą, o trečioji vieta atiteko Malkų įlankos jūrų uosto posto inspektorei Sandrai Kisieliūtei surinkusiai 189 taškus.

Vyrų nugalėtojų trejete, surinkęs 327 taškus, pirmąją vietą užėmė Molo jūrų uosto posto inspektorius Aidas Puidokas, antrąją vietą, surinkęs 279 taškus, iškovojo VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės poskyrio atstovas Aidas Kalvis, trečiąją – buvęs praėjusių metų boulingo turnyro pirmosios vietos laimėtojas – Klaipėdos teritorinės muitinės Pilies jūrų uosto posto viršininko pavaduotojas Gintautas Buvarskis, surinkęs 261 tašką, bei šių metų turnyre pasiekęs ir absoliučiai geriausią rezultatą – viename ture surinkęs 171 tašką.

Po individualių varžybų boulingo turnyro dalyviai rengėsi komandiniam žaidimui. Komandinėse varžybose iš viso dalyvavo 9 komandos. Savaime suprantama į apdovanotųjų gretas pateko tik pačios stipriausios: surinkusi 618 taškų pirmosios vietos nugalėtoja komandinėse varžybose tapo IPA VSAT PAR komanda, antroji, surinkusi 601 tašką, liko VLMA II komanda, o garbinga trečioji vieta atiteko Klaipėdos policijos mokyklos Vėtros komandai, surinkusiai 497 taškus.

Boulingo turnyro laimėtojai pagerbti ne tik aplodismentais, bet ir apdovanoti VLMA įsteigtais prizais: taurėmis, diplomais ir kitais įvairiais žaismingais suvenyrais. Na, o boulingo turnyro organizatoriai ir ateityje ketina plėtoti tradiciją tokiu būdu minėti sausio 26-ąją – muitinės darbuotojams svarbią dieną bei tikisi, kad kasmet žaidžiančiųjų būrys tik didės.

 Turnyro rezultatai >>